Własny biznes to ciężka praca

Łatwe pieniądze? Dochód pasywny? Pracownicy, którzy wykonują za nas całą pracę? Nic bardziej mylnego. Własny biznes jest jak dziecko - trzeba inwestować w jego rozwój, a po kilku latach włożony czas, troska i gigantyczne pieniądze mogą się zwrócić z nawiązką. Jeśli zakładasz własną działalność gospodarczą, nastaw się na ciężką pracę, która przyniesie Ci jedynie stres, obowiązki i odpowiedzialność, będzie pochłaniała ogromne pieniądze, nie przynosząc zysków, ani satysfakcji. Tylko wytrwałość pozwoli Ci zbudować firmę o której marzysz.

Jeśli ze świadomością tego co właśnie przeczytałeś masz zamiar zakładać własną działalność, to całkiem możliwe, że masz w sobie wystarczającą ilość samozaparcia, aby postawić pierwsze kroki w biznesie. Ale dosyć lania wody, czas przejść do konkretów. Chyba najbardziej odstraszającą rzeczą w zakładaniu działalności gospodarczej w Polsce jest ubezpieczenie, które płacimy miesiąc w miesiąc, niezależnie od zarobków, które wysokość ubezpieczenia w pierwszych miesiącach może nawet przerosnąć.

Pewnie słyszałeś o tym nie raz?

Tutaj pomocna może okazać się "Państwowa promocja", która przez dwa lata pomoże wpłacać do ubezpieczyciela niższe składki, nie rujnując firmy jeszcze zanim zacznie funkcjonować. W stu procentach legalnie można też zarejestrować działalność za granicą i otworzyć jej oddział w Polsce, takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić rocznie pokaźną kwotę. Ale dosyć o ubezpieczeniu. Istnieje rzecz, która wpływa gorzej na twój interes niż ZUS, przez nią prawdopodobnie wypalisz się już na starcie. Najgorsze co możesz zrobić to otworzyć firmę w danej branży, tylko ze względu na wysokie dochody - Błąd! Załóż działalność tylko i wyłącznie taką, którą chciałbyś prowadzić całe życie nawet bez dochodów.

Coś co kochasz robić i spełniasz się w tym - tylko wtedy dochód pasywny istnieje, bo kiedy robisz coś co kochasz robić nie przepracujesz ani sekundy. Według statystyk średnio dopiero trzeci biznes się udaje, a historie o przepisie na KFC pewnie znasz, więc pozwól, że nie będę jej już przytaczał. Największy potencjał mają firmy, które jeszcze przed zarejestrowaniem zarabiają pieniądze. Może nie zawsze do końca legalnie, jednak fakt, że twoja usługa, czy produkt sprzedaje się jeszcze przed większymi inwestycjami, może przekonać bankiera o udzieleniu Ci wymarzonego kredytu na start działalności. Biznes jest dla odważnych ludzi, którzy często mimo przeciwności losu robią swoje, nie boją się postawić na jedną kartę.

Człowiek sukcesu to nie ten, który wyrabia dziennie twoją roczną pensje, ale ten, który nie bał się spróbować, nawet jeśli mu nie wyszło. Jeśli po przeczytaniu tego wpisu zacząłeś się zastanawiać czy warto próbować, odpowiem Ci, że nie warto, to nie dla tych którzy się zastanawiają. Jeżeli bez zawahania przebrnąłeś przez cały artykuł i świadom konsekwencji, podejmiesz decyzje o prowadzeniu interesu, jesteś jednym z ludzi, którzy nie boją się wyjść przed szereg i sprawiają, że ten świat jest lepszy, powodzenia.