Szukam mentora - zarabianie w sieci

Przeglądając fora internetowa o tematyce zarabiania w sieci możemy natknąć się na wiele postów o tytule "szukam mentora". O co chodzi? Osoby początkujące szukają ludzi, którzy pozwolą poznać im tajniki zarabiania. Zazwyczaj nie dotyczy to całego obszaru, ponieważ jest tego zbyt dużo, chodzi raczej o mniejsze projekty. Współpraca ta musi być oczywiście z korzyścią dla obydwu stron. Mentorzy rzadko kiedy pobierają opłaty za swoje rady. Często proszą po prostu o rejestracje na danej stronie z ich linka, aby nabijać im dodatkowo punkty czy też pieniądze.

Zazwyczaj zarabianie w Internecie cechuje się tym, że działamy na własną rękę. Podejmujemy się różnych projektów, często jest ich bardzo dużo i wybieramy to na czym się znamy, bądź co jest dla nas bardziej opłacalne. Bywa i tak, że wiemy o danym sposobie zarabiania, jednak nie do końca wiemy jak do dalej promować, by zarabiać konkretne pieniądze. Stąd mentorzy. Takich ogłoszeń nie znajdziemy dużo. Szczególnie jeśli chodzi o samych mentorów, którzy szukają uczniów.

Zarabianie w Internecie jest tak atrakcyjne, że niewiele osób zdradza swoje sposoby zarobku. Do wszystko należy dojść samemu. Mało kiedy uda nam się skrócić drogę do wielkich zarobków. Może wydawać się to paradoksem, ale to dobre wyjście. Możemy na własnej skórze przekonać się co to znaczy zacząć wszystko od początku. Wracając jednak do współpracy mentor-uczeń to transakcja kończy się na rejestracji ucznia z linka polecającego. Dzięki temu mentor będzie cały czas zarabiał na swoim uczniu, dopóki oczywiście ten będzie pracował na danej stronie. System polecających jest na wielu stronach bardzo atrakcyjny. A ludzie, którzy doszli już do większych pieniędzy mają teraz możliwość zarabiania na takich właśnie ludziach

Oczywiście istnieje ryzyko dla mentora, gdyż ten nie może być pewien skuteczności pracy, ale zdarzają się przypadki, w których wystarczy jedna czy też dwie takie osoby, a pieniądze wpadają praktycznie za nic. Takie zarabianie w Internecie jest mało popularne i raczej nie będzie cieszyło się dużą popularnością w przyszłości. Jeśli ktoś ma swoje tajniki zarabiania dużych kwot to nie jest zwykle skłonny do dzielenia się tym z innymi.